Dressage times 2nd April

Class Name of Rider Name of Horse Time Score
Intro C
1 Katie Carrs Coldstream 9.30
1 Tanya Choppen Brightland Prince Regent 9.37
1 Rachel Cuff Nemo 9.44
1 Mia Brown Till 9.51
1 Diane Miles Lady Luck 9.58
1 Stephanie Cooke Abracobdabra 10.05
1 Katie King Mr Darcy 10.12
1 Hayley Hunt Mo 10.19
1 Sharon Lockey Merrie Mountain Stream 10.26
1 Chloe Watkins Bell Lane 10.34
1 Julia Prior Melody 10.41
1 Laura Johnstone Leo 10.49
1 Hannah Oliver Guiness 10.56
1 Isabel Ritchie Ty 11.03
1 Chelsea Gibson Shiloh 11.10
Hattie West Ollie 11.17
Keeley Howard May 11.24
Victoria Donney MotownMagic 11.31
Harriette Maidment Lady of Lodge 11.38
Prelim 1
2 Karen Reid Spencer 11.46
2 Julia Prior Melody 11.53
2 Chelsea Gibbons The Cornish Wren 12.00
2 Hannah Oliver Guiness 12.07
2 Victoria Donney MotownMagic 12.14
2 Carol Trotter Merrie Mountain Stream 12.21
Tanya Lane Cruz 12.28
Carlene Butler Autumn 12.35
Katie Donnelly Elsie TPY 12.42
Hannah Stream Cherry TPY 12.49
Katie Wilkinson Playmoor Royal Mint 12.56
Bethany Wilson Ryan 1.03
Jane Durno Rowdown Rio 1.10
Kez Cordwell Fear Lily 1.17
Alice Lawrence Elmo 1.24
Georgia Hockenhull Didi Nightlight 1.31
Jane Rowland Whorl Hill 1.38
Harriette Maidment Lady of Lodge 1.45
Hannah Adams Whiskey 1.52
Charleigh De La Perelle Kilcoolan Jack 1.59
Novice 28
3 Alice Lawrence Elmo 2.21
3 Charleigh De La Perelle Kilcoolan Jack 2.28
3 Jane Durno Rowdown Rio 2.35
3 Sam Giles Fear Lily 2.42
Georgia Hockenhull Didi Nightlight 2.49
Elementary 42.
4 Victoria Edwards New Beginning 3.11
4 Glen Andrews Midnite Blue 3.18
4

Dressage Results 5th March 2017

Thank you everyone for your support and turning out yesterday for dressage, we all had a fantastic day especially with the weather as it was!
Well done to Olivia Thomas, Katie Carss, Megan Finch, Shelley Heath and Mia Brown for getting placed in class 1 (Intro B).
Katie Clarke, Isabelle Paris, Charleigh De La Perelle, Jane Rowland and Debbie Winter for getting placed in class 2 (Prelim 12).
Georgia Grey, Katie Timberlake, Elenor Timberlake, Alice Lawrence, Charleigh De La Perelle and Sam Woodman for getting placed in class 3 (Prelim 14).
Elenor Timberlake, Sophie Hunter, Jodie Brown, Charleigh De La Perelle, Stephanie Clarke and Alice Lawrence for getting placed in class 4 (Novice 27).

Look forward to seeing you all again for dressage on the 2nd April. Please note all of our dressage competitions up till August are Sunshine Tour Qualifiers!

Don’t forget we have our show jumping evening on the 17th March – so come along!