Show Jumping Results 18/2/18

Well done to all those that attended the unaffiliated show jumping today.

A special well done to those in the placings.

Class 1 – Jessica Page with Valio, Abigail Montgomery with Maisy, Willow Young with Binnys Boy

Class 2 –   Phoebe Montgomery with Maisy, Erin Huggins with Sandy, Emily Cooke with Blossom, Gemma Hall with Jethro, Becca Pitman with Frenchie, Lara Webb with Maisie

Class 3 – Erin Huggins with Sandy, Chloe Dagleish with Dandy, Emily Cooke with Blossom, Becca Pitman with  Frenchie, Lara Webb with Maisie, Phoebe Montgomery with Rowan

Class 4 – Katie Ewens with William Wallace V, Lily Montgomery with Norrie, Chloe Dagleish with Dandy, Elouise Castelijn with Dancers Quilter, Phoebe Montgomery with Rowan, Ashley Helliwell with Dolly

Class 5 – Lily Montgomery with Norrie, Marissa Hunter with Robbie, Hattie Ewens with William Wallace V, Sam Dickinson with Mr Peacock, Adam Grisch with Tempo

Class 6 – Adam Grisch with Tempo, Marissa Hunter with Robbie, Raygan Dickinson with Mr Peacock

Our next unaffiliated jumping is 15th April 2018 – hope to see you all soon J

Dressage Results from 4/2/18

Well done to all those who competed yesterday in our unaffiliated dressage competition.

 

A special well done to those in the placings.

 

Class 1 – Jo Edwards & Loughrea Lad, Lucy Talbot & Ketcha, Amelia Reardon & Jenny Tillyer & Blackwell Kirsty, Sam Clyma & Beanz, Ruth Nickolson & Honey, Julie Brown & Sladeshill – Tinkerbell, Steph Chaplin & Waggy, Sara McPhun & Celtic Prince, Felicity Craddock & Stockshill Dolly Mixture, Andrea Stanyer & Thistledown Silver Lady, Lorna Clarke & Paddy, Hannah Stream & Chantilly Twilight, Callum Randall & Sharptor Desire, Lucia Searle & Jetset Phara, Megan Finch & Follywood Mae Queen, Phoebe Kett & Ricky, Millie Dale & Apache Girl

 

Class 2 – Nicky Lowman & Brock Brighteve, Karten Stokes & Liaura Davinci, Amanda Grierson & Shirwell Mountain Dream, Jenny Tillyer & Blackwood Kirsty, Sam Clyma & Beanz, Lucy Talbot & Ketcha, Sam Spelling & Reilly, Kez Cordwell & Finlay, Sarita Chewter & Logan, Julie Brown & Sladeshill – Tinkerbell, Andrea Stanyer & Thistledown Silver Lady, Nia Gywnne Davies & Crunchie, Lucia Searle & Jetset Phara, Kyla Lowman & Synod Rory

 

Class 3 – Rosie Hooper & Nevill, Hannah Oliver & Wickhams Double Blue, Sophie Stone & Eleigdo, Natalie Travis  & Oscar, Alex Rookyard & Harvey

 

Class 4 – Imogen Reynolds & Bear, Helen Geddes & Silver Samurai, Sam McEwan & Jake, Kayleigh Damerell & Bally Larkin Taggle, Rebecca Brown & Wickhams Double Blue, Moira Reynolds & Melfort of Stanford